Sausio 30, 2023

Gamtamokslinėje laboratorijoje lankėsi Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinės mokyklos 7-okai, lydimi karjeros specialistės Aušros Kliūčiuvienės. Mokiniai laboratorijoje atliko darbą pavadinimu „Augalų kristalai“. Jo atlikimo metu mokiniai lavino darbo su šviesiniu mirkoskopu įgūdžius, skirtingais būdais iš cheminių medžiagų užsiaugino mikrokristalus, juos lygino su augaluose natūraliai susiformavusiais neorganinių medžiagų kristalais.
Na, o Marijampolės Sūduvos gimnazijos 10-os klasės mokiniai, lydimi biologijos mokytojų, atliko praktinį darbą „Kodėl augalų lapai žali?“. Šio užsiėmimo metu mokiniai iš augalų dalių (lapų), pasigamino heksaninį pigmentų ekstraktą, naudodamiesi  plonasluoksnės  chromatografijos  plokštele atskyrė jame ištirpintus augalų pigmentus bei spektrofotometru užrašė jo sugerties spektrą ir jį išanalizavo.
Džiaugiamės, kad Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro Gamtamokslinės laboratorijos metodininkės Eglė Juškaitė ir Ilona Grybauskienė geba parengti ir pasiūlyti moksleiviams įvairiapuses veiklas, padėdama jiems atskleisti bei pažinti įvairialypį augalijos pasaulį. Tokiu būdu ugdomos ir tobulinamos tyrimų, analizės, priemonių, įrankių įvaldymo šiems darbams atlikti, kompetencijos.

Marijampolės kolegijos informacija

Skip to content