Rugpjūčio 31, 2023

Marijampolės kolegijos Marijampolės regioninis STEAM atviros prieigos centras 2023 m. rugpjūčio 28–30 dienomis organizavo nemokamus mokymus pedagogams, besidomintiems STEAM metodika „STEAM kelias į kūrybišką mokymą“. Dalyviai mokymų metu gilino teorines žinias ir praktiškai išbandė mokymo turinio integravimo ir tyrinėjimais pagrįsto mokymosi metodus, į mokinį orientuoto ugdymo metodiką.
Tris dienas trukusius mokymus vedė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų ir praktikų komanda. Pirmąją dieną pedagogai susipažino su STEAM ugdymo samprata, tikslais, svarba, STEAM veiklų įgyvendinimo scenarijais, veiklų pavyzdžiais. Antrąją dieną teorinėje dalyje įgytas žinias pritaikė praktiškai atlikdami STEAM veiklų scenarijaus įgyvendinimo tyrimines veiklas. Paskutinę dieną menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai remdamiesi savo patirtimi pasidalino, kaip skatinti mokinių kūrybiškumą ir palaikyti jų norą autentiškai bei inovatyviai mąstyti, kelti savivertę ugdymo procese ir motyvuoti moksleivius.
Dėkojame visiems lektoriams bei į mokymų atidarymą atvykusiems svečiams: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausiajai specialistei Gabrielei Kartanaitei, kuri buvo itin susidomėjusi STEAM centro laboratorijomis, jose vykdoma veikla, Marijampolės savivaldybės vicemerei Agnei Pavelčikienei ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Nerijui Mašalaičiui, kurie džiaugėsi STEAM veikla ir sudaryta galimybe pedagogams bei moksleiviams atrasti kitokį ugdymą.
Marijampolės kolegijos direktorė Alė Murauskienė džiaugėsi tarp į mokymus atvykusių dalyvių sutikusi ir aukštosios mokyklos absolventų bei linkėjimo nuolatos generuoti kūrybiškas idėjas. Na, o STEAM centro vadovė Vaida Pituškienė dėkodama susirinkusiesiems atkreipė dėmesį į naują ugdymo filosofiją, kuri mokyklas pasiekti gali tik per mokytojų atvirumą jai ir patirtis, augimą bei tobulėjimą.
Visa Marijampolės kolegijos Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro  komanda džiaugiasi itin turiningais mokymais, įgyta patirtimi, kuri buvo puikus startas sėkmingai naujųjų mokslų metų pradžiai, ir jau planuoja kitus tęstinius mokymus, skirtus pedagogams.

Užfiksuotas mokymų akimirkas galite parsisiųsti čia.

Marijampolės kolegijos informacija

Skip to content