Liepos 03, 2024

Šių metų birželio mėnesio pabaigoje Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centro Gamtamokslinės laboratorijos metodininkė Eglė Vaičiūnė dalyvavo Lietuvos STEAM tinklo centrų metodininkų mokymuose „Mikroorganizmai: draugai ir priešai“. Jie vyko Vilniaus universitete, Gyvybės mokslų centre, Didaktikos centre.
Įvadinį žodį tarė Lietuvos mikrobiologų draugijos pirmininkė dr. R. Stanislauskienė. Dr. Jonita Stankevičiūtė papasakojo apie mikroorganizmų naudą ir žalą. Doc. dr. Renata Gudiukaitė pristatė bakterijų morfologijos įvairovę bei jų „dažymo“ ir mikroskopavimo metodikas. Kartu su pagalbininkais: doktorantu Viliumi Malūnavičiumi ir studentais Antanu Padaiga, Jokūbu Daunoru, padėjo metodininkams paruošti aplinkos mėginių bakterijų preparatus ir juos stebėti mikroskopu. Doktorantas Arnas Kunevičius pasidalino žiniomis apie žmogaus žarnyno mikrobiotą ir jos tyrimus.
Džiaugiamės galimybe STEAM centrų metodininkams tobulinti savo kompetencijas STEAM ugdymo kontekste ir tokiu būdu užtikrinti STEAM mokslo sričių žinių perdavimą tiek moksleiviams, tiek pedagogams.

Marijampolės kolegijos informacija

Skip to content