• Vieningas prisijungimas SSO
 • EDUROAM Wi-fi
 • MS Microsoft Office 365 ir el. paštas
 • Taisyklės
 • Slaptažodžio keitimas
 • Vieningo autentifikavimo sistema SSO (Single Sign – On) leidžia naudotis „Marijampolės kolegijos“ kompiuterių tinklo resursais naudojant vienodą prisijungimo vardą ir slaptažodį. Tokia sistema leidžia efektyviau vykdyti vartotojų administravimą. Kiekvienas kolegijos bendruomenės narys turės savo asmeninį profilį ir jungdamasis prie kompiuterizuotos darbo vietos turės įvesti jam priskirtą vartotojo vardą ir slaptažodį.

  Vartotojo vardas yra sudarytas iš vardo (3) ir pavardės (4) pirmųjų raidžių (pvz. var.pava). Tokiu vartotojo vardo formatu bus galima jungtis prie visų prijungtų „Marijampolės kolegijos“ paslaugų (Lokalūs kompiuteriai, bevielis internetas „Eduroam“, DVS „Kontora“, bevielis internetas bendrabutyje (var.pava@mkolegija.lt jungiantis parinkite „sertifikastas  – netaikyti”), akademinė bazė administruojančiam personalui, buhalterinės apskaitos sistema administruojančiam personalui, duomenų apsikeitimo serveris kolegijos padaliniams, „Moodle“, dokumentų valdymo sistema administruojančiam personalui.)

  Pirmasis prisijungimas prie sistemos

  Kiekvienas „Marijampolės kolegijos“ bendruomenės narys gaus jam skirtą prisijungimą. Prisijungimo suteikimas įvyks automatiškai kai tik darbuotojas bus įtrauktas į informacinę sistemą („Debetas“, „Akademinė bazė“, DVS „Kontora“).

  Naujo vartotojo sukūrimo metu į asmeninį elektroninį paštą bus nusiųsti pradiniai prisijungimo duomenys. Jungiantis prie kompiuterių tinklo pirmą kartą bus paprašyta pasikeisti slaptažodį. Slaptažodį galima pasikeisti jungiantis prie kompiuterizuotos darbo vietos. Sukurtas ar pakeistas slaptažodis galios 180 dienų. Po slaptažodžio atstatymo, jį aktyvuoti reikia per 3 dienas.

  Dėmesio! Vartotojų autentifikavimas su „LITNET FEDI“ išeina už „Marijampolės kolegijos“ ribų tikėtina jog prisijungimo duomenis bus bandoma pasisavinti. Todėl kurdami slaptažodį užtikrinkite jog jis būtų pakankamai sudėtingas. Sudėtingą slaptažodį sudaro didžiųjų, mažųjų raidžių ir skaičių kombinacija (pvz. M4n27Meta1) arba rekomenduojame naudoti ESET slaptažodžių generavimo įrankį. Pasikeitus slaptažodį daugumoje sistemų jis pasikeis iškart. Elektroniniame pašte slaptažodis pakeis per 1 valandą.

  PAVYZDYS.

  Studentas: Vardenis Pavardenis

  Sistema: kompiuterinė darbo vieta kolegijoje.
  Prisijungimo vardas: var.pava
  Slaptažodis: nuolatinis Jūsų slaptažodis (toks pat, kaip ir Office365)

  Sistema: Elektroninio pašto dėžutė, Office 356 A1 (5 licencijos (Outlook, word, Excell, power point, share point, one drive saugykla 1TB talpos ir kt.))
  Jungiantis per office.com, arba pastas.mkolegija.lt, arba marko.lt „@”
  Prisijungimo vardas: vardenis.pavardenis@mkolegija.lt
  Slaptažodis: nuolatinis Jūsų slaptažodis (toks pat, kaip ir kompiuterinės darbo vietos)

  Sistema: Moodle (jungiantis per marko.lt), eduroam wifi, my academic ID, erasmus+ (EduGAIN).
  Prisijungimo vardas: var.pava@mkolegija.lt
  Slaptažodis: nuolatinis Jūsų slaptažodis (toks pat, kaip ir kompiuterinės darbo vietos)

  Sistema: Akademinė bazė (jungiantis per marko.lt)
  Prisijungimo vardas: varpav(gimimo dienos skaičius) pvz.: varpav06
  Slaptažodis: klausti itc@mkolegija.lt arba 303kab.

  Sistema: EbscoHost (virtuali biblioteka)
  Prisijungimo vardas: var.pava
  Slaptažodis: klausti itc@mkolegija.lt arba 303kab.

  Slaptažodžio keitimo užklausa: savitarna.mkolegija.lt

  Bandravimui su personalu, darbui su dėstytojais naudokite TIK Kolegijos paskirtą el pašto dėžutę! Į nuotolines paskaitas ar konferensijas junkitės TIK su Kelogijos paskirta Office365 sistema.

  Jei turite daugiau klausimų.
  Susisiekite el paštu itc@mkolegija.lt arba užeikite į 303 kabinetą.

 • Eduroam paslauga – tarptinklinio ryšio paslauga, leidžianti skirtingoms projekte dalyvaujančioms organizacijoms naudotis vieninga bevielio ryšio vartotojų identifikavimo sistema.
  Naudojantis eduroam paslauga, akademinės institucijos vartotojas, norėdamas prisijungti prie kitos institucijos bevielio tinklo, gali naudoti tą patį vartotojo vardą ir slaptažodį, kokį naudotų, būdamas savo akademinėje institucijoje. Papildoma registracija nereikalinga. Tokia vieningos identifikavimo sistema išplečia vartotojo galimybes naudotis bevielių tinklų resursais akademinėse organizacijose.

  Bevieliu interneto ryšiu gali naudotis visa Marijampolės kolegijos bendruomenė.

  Eduroam prieigos taškai Lietuvoje            Eduroam prieigos taškai užsienyje

  Eduroam svečiams

  Visiems kolegijos svečiams neturintiems prisijungimo prie eduroam paslaugos pagal poreikį sutartinam laikui galime suteikti prieigą prie interneto. Naudotojas gauna kodą, galiojantį nustatytą laiką. Prisijungiant prie interneto savo kompiuterio bevielių įrenginių paieškoje pasirinkite tinklą “Sveciai/Guests”. Prisijungus prie bevielio įrenginio atsidarykite savo naudojamą naršyklę. Pirmo prisijungimo metu naršyklės lange pasirodys prašymas įvesti gautą kodą. Įveskite kodą ir pradėkite naudotis internetu.

  Svečių bevielė interneto prieiga veikia Marijampolės kolegijoje ten pat kur ir eduroam tinklas.

  Dėl kodų išdavimo kreiptis į Informacinių technologijų ir elektroninių studijų centrą.

 • Kartu su Elektroninio pašto dėžute mėgaukitės visomis Microsoft Office 365  A1 plano teikiamomis paslaugomis.

  Tapę mūsų kolegijos darbuotojais ir / arba studentais būsite įtraukti į vieningo prisijungimo sistemą, kurios vienas iš privalumų – Microsoft Office 365 pašto dėžutė ir A1 lygio licencija.

  Visiems kolegijos studentams yra sukurtos elektroninio pašto dėžutės. Prisijungimo prie elektroninio pašto adresas: http://www.mkolegija.lt 

  Darbuotojų ir studentų, įstojusių į kolegiją iki 2011 metų prisijungimo vardas: vardas.pavarde@mkolegija.lt 

  Studentų, įstojusių į kolegiją nuo 2011 metų prisijungimo vardas: vardas.pavarde@stud.mkolegija.lt 

  Jeigu pamiršote ar nežinote savo slaptažodžio, kreipkitės į Informacinių technologijų ir elektroninių studijų centrą. Su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 • Norėdami atstatyti ir / arba pakeisti sistemų slaptažodžius užeikite į savitarna.mkolegija.lt ir užpildykite pateiktą formą.

Kilo klausimų? Susisiek su manimi!

—-
(Informacinių technologijų ir elektroninių studijų centro vadovas)

+370 652 10141 / itc@mkolegija.lt


Evaldas Plečkaitis (Informacinių technologijų ir elektroninių studijų centro specialistas)

+37063181985 / evaldas.pleckaitis@mkolegija.lt