ANTON ROMANOV

(Viešojo maitinimo studijų programa)

Po studijų Marijampolės kolegijoje Anton dirbo geriausiuose Europos restoranuose. Šiuo metu vaikinas yra sparčiai kylanti televizijos žvaigždė Maskvoje, kur turi savo kulinarijos studiją ir moko žmones šio meno.

GINTARĖ KANTAUTAITĖ

(Verslo anglų kalbos studijų programa)

Kalbiname kolegijos alumnę Gintarę, 2019 metais baigusią Verslo anglų kalbos studijų programą, apie mokslo ir profesinius pasirinkimus bei savo įprasminimą po studijų.

Gintare, pripažinkime, nuo pasiūlymų kur ir ką studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, svaigsta galva. Prieš metus baigei studijas Marijampolės kolegijoje. Kas lėmė tokį pasirinkimą?

Pirmiausia reiktų paminėti tai, kad buvau išvykusi gyventi į Didžiąją Britaniją, tačiau namų ilgesys „įveikė“ mane ir štai aš čia (juokiasi). Šiek tiek neramu buvo pradžioje, nes grįžus iš užsienio įsilieti į gyvenimą Lietuvoje nėra lengva, o mokslas man visuomet buvo geriausias būdas asmeniniam tobulėjimui. Norimam darbui gauti darbinės patirties sukaupusi turėjau, tačiau to nebuvo gana. Trūko akademinės patirties.

Visuomet buvau linkusi ir labai domėjausi užsienio kalbomis, ypač anglų kalba, todėl radusi Verslo anglų kalbos studijų programą ir dar arti namų, Marijampolės kolegijoje, net nedvejojau, ar stoti. Juk tai buvo tai, ko man ir reikėjo.

Kolegiją per čia praleistus trejus metus pažinai neblogai. Kuo, Tavo nuomone, Marijampolės kolegija gali būti patraukli būsimiems studentams?

Puiku yra tai, kad kiekvienas studentas turi galimybę atlikti praktiką įvairiose žinomiausiose regiono įmonėse, socialinėse įstaigose ir organizacijose, įsilieti į verslo aplinką, ten panaudoti ir įgyti naujų žinių, o gal net susirasti būsimą darbo vietą. Pati ypatingai vertinau bibliotekos bei skaityklos resursus bei virtualią kolegijos mokymosi aplinką, kur keliama visa paskaitų medžiaga. Tai žymiai palengvino visą studijų procesą. Ypač nustebino tai, kad kiekvienas studentas, baigęs pasirinktą studijų programą, turi, žinoma, jei motyvacijos užtenka (šypsosi), plačias karjeros galimybes. Pavyzdžiui, mano pasirinkta Verslo anglų kalbos studijų programa yra labai įvairaus spektro, kadangi ruošiami ne tik anglų kalbos profesionalai, bet kartu rengiami specialistai, gebantys dirbti įvairiose tarptautinėse įmonėse kaip vadybininkai, administratoriai, komunikacijos specialistai ir netgi vadovai.

 

Kaip suprantu, viso to nebūtų be kolegijos vadovybės ir dėstytojų įdirbio?

Tikrai taip. Kolegijoje sutikau daug nuostabių dėstytojų, pasižyminčių profesionalumu, draugiškumu bei paslaugumu. O kiek dar nesutikau (šypsosi)? Tie, kuriuos teko pažinti per trejus studijų metus, visuomet buvo pasiruošę kiekvienam padėti, patarti bet kokiu klausimu. Kaip dabar menu, vedamos paskaitos įtraukdavo, nes buvo įvairialypės, o ne vien tik teorijos „kalimas“. Daugelyje jų mokymosi stilius buvo paremtas diskusijų forma, įvairiais seminarais ir dirbtuvėmis. Juk būtent tokiu būdu studentai turi galimybę reikšti savo nuomonę bei dalintis ja tarpusavyje.

„Kolegijoje sutikau daug nuostabių dėstytojų, pasižyminčių profesionalumu, draugiškumu bei paslaugumu.“

Jei reiktų apibendrinti, kaip studijos kolegijoje padėjo pasiekti savo profesinių tikslų? Kokia ta Tavo sėkmės istorija?

Kadangi kolegijos vadovybė bei dėstytojai sudarė puikias galimybes studijuojant dirbti visu etatu, jau antrame studijų kurse įsidarbinau klientų aptarnavimo vadybininke Marijampolėje esančioje baldų gamybos įmonėje „Furnmaster“. Tai buvo geriausia, ko gali tikėtis suaugęs žmogus, norintis ir studijuoti, ir dar užsidirbti (šypsosi). Kasdien bendraudama su klientais iš užsienio valstybių, turėjau progą ne tik pritaikyti savo anglų kalbos žinias, bet įgijau ir naujos darbinės patirties logistikos srityje. Vėliau, po beveik pusantrų metų, įsidarbinau Danijos kapitalo langų ir durų gamintojo įmonėje UAB „Dovista“. Šiuo metu joje dirbu logistikos skyriuje logistikos specialiste. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę toliau taikyti kolegijoje įgytas žinias bei tobulinti naujus įgūdžius, o tai prisideda tiek prie asmeninio, tiek prie profesinio tobulėjimo. Dvejojančius ar planuojančius studijuoti skatinu nebijoti, viskas būna daug paprasčiau, nei įsivaizduojame nepabandę (šypsosi).

Dėkoju už pokalbį. Sėkmingų būsimų pasirinkimų.
Gintarę Kantautaitę kalbino Komunikacijos ir marketingo skyriaus vadovė Ina Miniotienė

POVILAS ISODA

(Verslo vadybos studijų programa)

Visada svajojau būti politiku ir tam, kad pasiekčiau šį laiptelį, teko daug ir sistemingai dirbti, neretai negaunant už tai jokios materialinės naudos.